';

Super duet – super efekt

Super duet – super efekt

W ICONIC Clinic rozpoczęliśmy sezon na zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Poznaliście już najczęściej nakładane przez naszych kosmetologów kwasy i wiecie doskonale, że jesień to idealny czas na procedury, podczas których możemy pozwolić sobie na bardziej intensywne oddziaływanie. Zastanawiamy się jednak czy słyszeliście już o spektakularnych efektach zabiegowych jakie można uzyskać po zastosowaniu peelingów chemicznych w połączeniu z mikronakłuwaniem? Jeżeli nie to przeznaczcie nam kilka minut, aby poznać moc tej wyjątkowej kompozycji.

Mezoterapia mikroigłowa jest jedną z najbardziej skutecznych metod rewitalizacji skóry z wykorzystaniem dziesiątek tysięcy mikronakłuć wymuszających szereg naturalnych procesów regeneracyjnych.

Za sprawą kontrolowanego stanu zapalnego, który wywoływany jest w trakcie procedury zabiegowej dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu oraz zwiększonej syntezy włókien kolagenowych, elastyny i glikozaminoglikanów. Utworzone w skórze małe kanaliki sprzyjają angiogenezie czyli tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych (włosowatych). Dzięki nim bogate w składniki aktywne produkty takie jak kwasy lub koktajle specjalnie przeznaczone do mezoterapii mikroigłowej docierają w skórze zdecydowanie głębiej.

W efekcie odpowiednio spersonalizowany zabieg:

*dogłębnie odżywia skórę;

*redukuje zmarszczki, blizny oraz rozstępy;

*poprawia jędrność i gęstość tkanek;

*ujednolica koloryt skóry;

*zmniejsza widoczność porów;

*reguluje wydzielanie sebum;

*wzmacnia warstwę ochronną naskórka;

Procedury zabiegowe z użyciem mikronakłuwania są za każdym razem odpowiednio personalizowane. Różnorodność składników aktywnych oraz możliwość dostosowania długości igieł oraz prędkości ich wysuwania umożliwia naszym kosmetologom zaprojektowanie zabiegu na miarę potrzeb. Mezoterapię mikroigłową w ICONIC Clinic najczęściej łączymy z kwasem ferulowym (Valencia, DNA Recovery), bursztynowym (SUCSES PEEL) oraz azelainowym. Drugą grupą produktów są koktajle. Każdy z preparatów bogaty jest we wzmacniające efekty zabiegowe czynniki wzrostu, które odpowiedzialne są przede wszystkim za istotne procesy naprawcze. Decydując się więc na terapię łączoną możemy wykonać zabiegi przeciwstarzeniowe, antyoksydacyjne lub restrukturyzujące skórę.

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem bezpiecznym. Najczęstszym efektem ubocznym wywołanym mikronakłuwaniem jest zaczerwienienie i obrzęk w obszarze zabiegowym, które zazwyczaj znikają w ciągu dobry. Po niektórych kwasach pojawia się umiarkowane złuszczanie naskórka. Aplikowane wkłucia mogą powodować lekki dyskomfort. Po zabiegu konieczne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o wysokim poziomie ochrony. Pamiętajcie jednak o tym, że ochrona ta powinna być zapewniona zawsze, jeśli chcemy, aby nasza skóra była zdrowa i pełna blasku, nawet jeśli nie poddajemy się zabiegom w gabinecie. Każdy z naszych specjalistów chętnie udzieli Wam wskazówek w jaki sposób zależy się zatroszczyć o skórę po zabiegu mezoterapii mikroigłowej.

Comments
iconicclinic